Rólunk

Üdvözöljük az IATEFL-Hungary – Angoltanárok Nemzetközi Egyesülete-Magyarország non-profit egyesület honlapján.

Mivel egyesületünk hazánkban és külföldön dolgozó angol nyelvtanárokat tömörít, honlapunk nagyobbrészt angol nyelven íródott, de ezeken a lapokon igyekszünk magyar nyelven is bemutatkozni. Amennyiben további magyar nyelvű információra volna szüksége, kérjük, írjon az office@iatefl.hu címre.

Egyesületünk 1990-ben alakult és ma már közhasznú szervezetként működik. Tagjaink az angolnyelv-oktatásban tevékenykedő magánszemélyek és intézmények. Ezért, valamint az egyesület nemzetközi jellegéből adódóan honlapunk nagy része angol nyelvű. Ezeken az oldalakon azonban magyar nyelven is bemutatjuk egyesületünket.

Az Egyesület célja

A magyarországi angolnyelv-oktatás támogatása és színvonalának folyamatos emeléséhez való hozzájárulás az ezirányú tevékenységet folytató tagoknak nyújtott nyelvpedagógiai (módszertani) tanácsadással, szakanyagokkal, képzésekkel, információ-szolgáltatással, hazai és nemzetközi kapcsolatépítéssel, a célnyelv és kultúra ismeretének bővítését szolgáló lehetőségek biztosításával.

Az Egyesület feladatai

 • Szakmai konferenciák, szemináriumok, szimpóziumok és egyéb rendezvények szervezése;
 • Szakmai érdeklődési körök alapítása és működtetése;
 • Regionális tagszervezetek létrehozása és működtetése;
 • Pedagógusok továbbképzése;
 • Nyelvpedagógiai szakmai kiadványok és periodikák, valamint nyelvtanítást segítő eszközök készítése és kiadása;
 • Kutató-fejlesztő projektek megvalósítása az angolnyelv-oktatás megújítása érdekében;
 • Nyelvpedagógiai szakértői és szaktanácsadói tevékenység;
 • Szakmai információszolgáltatás;
 • Részvétel a hazai és az európai nyelvoktatás-politika alakításában szakértői tevékenységgel

Az Egyesület vezetősége

 • Claudia Molnár– elnök
 • J. Tóth Judit – alelnök
 • Fekete Gergő, K. Horváth Barbara, Németh László, Ujlaki János – vezetőségi tagok